بررسی تخصصی پژو 207 1390,اتومات

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۸.۶  
موتور: ۱۵۸۷
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۹۰
صفر تا صد (ثانیه): ۱۱.۴
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۰

معرفی خودرو

خودروی ۲۰۷ بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ در فرانسه تولید شد. این خودرو در چند مدل هاچ‌بک ۳ درب و ۵ درب، استیشن ۵ درب و ۲۰۷ سی سی (که از نوع کوپه با سقف متحرک می‌باشد) وارد بازار جهانی شده است. نوع ۵ درب هاچ‌بک خودرو ۲۰۷ در سال ۱۳۸۹ به واسطه توافقی که بین ایران خودرو و پژو صورت پذیرفت با نام ۲۰۷ آی وارد بازار ایران شد. در واقع این خودرو با خودرو ۲۰۷ که در فرانسه تولید می‌شد، متفاوت است و آن را می‌­توان به نوعی فیس لیفت خودروی ۲۰۶ هاچبک دانست. این خودرو بر روی پلت فرم ۲۰۶ سوار شده و به همین خاطر تولید آن، زمان و هزینه اضافی زیادی را برای ایران خودرو به دنبال نداشت. اما فاکتورهایی که این خودرو را جزو خودروهای پرفروش در همان سه سال عرضه این خودرو قرار داد، یکی تغییر ظاهری و شکل اسپورت‌­تر و جدیدتر این خودرو نسبت به پژو ۲۰۶، تغییر نمای داخلی و برخی امکانات دیگر مانند گیربکس اتوماتیک آن بود. هر چند که این خودرو در نوع گیربکس دستی نیز تولید شده است. با توجه به این که خودروی پژو ۲۰۶، خودرویی بسیار جا افتاده در بین مردم ایران می­باشد و شناخت خوبی هم از آن وجود دارد، در این بررسی سعی شده تا برخی پارامترهای خودرو ۲۰۷ با این خودرو مقایسه شود تا به شناخت و دید بهتر و کامل‌تری برای مخاطبان برسیم.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نقد و بررسی فضای داخلی

همه کسانی‌که وارد خودرو پژو ۲۰۷ می شوند با نمایی کاملا متفاوت با ۲۰۶ مواجه می شوند. طراحی جدید داشبورد، کنسول میانی، غربیلک فرمان و نشانگرهای سرعت و بنزین و... باعث به وجود آمدن این تفاوت شده است. صندلی‌های خودرو نیز با روکش پارچه‌­ای و مناسب پوشانده شده ­است. قسمت عقب و صندلی‌های عقب خودرو همانند ۲۰۶ کمی مشکل برای سرنشینان ایجاد می­‌کنند و کمبود فضا، نشستن را برای آن‌ها دشوار می­‌کند.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نقد و بررسی بیرون خودرو

چراغ های بزرگ و کشیده، لوگوی بزرگ پژو و جلو پنجره بزرگ و یکپارچه این خودرو مهم‌ترین تغییرات این خودرو نسبت به پژو ۲۰۶ هستند. در نمای کناری نیز بیشترین تفاوت در یک سوم جلوی خودرو به چشم می‌خورد که چراغ و فرم سپر در آن تغییر کرده است. البته رینگ اسپرت آلومینیومی که برای این خودرو در نظر گرفته شده است هم به زیبای ظاهری آن کمک کرده است. اما در نمای عقب تغییرات کمتری نسبت به ۲۰۶ دیده می شود و فقط شکل و طراحی چراغ عقب و سپر اندکی تغییر کرده‌اند. در مجموع تغییرات خودرو ۲۰۷ آی شکل جذاب‌تر و به روزتری را نسبت ۲۰۶ به وجود آورد که استقبال خوبی هم نسبت به این تغییرات در ایران مشاهده شد.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نقد و بررسی رانندگی خودرو

در مورد خودرو ۲۰۶ گفته شده بود که سواری نرم با شتاب و سرعت مناسب این خودرو از کسی پوشیده نیست؛ در مورد این خودرو نیز می توان همچین عبارتی را بکار برد که البته با توجه به جدیدتر شدن و افزایش سطح امکانات این خودرو نسبت به ۲۰۶ این احساس آرامش بیشتر و بهتر به سرنشینان منتقل می‌شود. البته باید به این نکته نیز توجه داشت که همه این مسائلی که در این مقاله مطرح می شود با توجه به سطح کیفی و قیمتی خودروهای موجود است. گیربکس اتوماتیک این خودرو نیز می‌­تواند رانندگی با آرامش و راحتی بیشتر را برای راننده فراهم آورد هر چند که گزارشاتی مبنی بر ایراددار بودن برخی از  گیربکس‌های اتوماتیک نیز وجود دارد.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نقد و بررسی موتور

۲۰۷ آی نیز همانند ۲۰۶، موتور TU۵ با حجم  ۱.۶ لیتر، ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ با قدرتی معادل ۱۱۰ اسب بخار دارد. این خودرو در دو مدل گیربکس اتوماتیک و دستی وجود دارد و حداکثر سرعت آن حدود ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت است. این خودروی کم‌مصرف، در داخل شهر حدود ۸.۶  لیتر و در مسیرهای جاده­ای حدود ۵.۱ لیتر بنزین در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند. یکی از امکانات این خودرو مربوط به دو حالت تنظیم موتور برای شرایط رانندگی با سرعت و شتاب بالا و رانندگی در شرایط برفی است که برای این منظور ۲ دکمه در کنار گیربکس به چشم می‌خورد که با علامت های S و *  مشخص شده‌اند. حالتS  یا همان Sport برای رانندگی با شتاب بالاست که موجب تغییر دنده در دورهای متفاوتی از حالت معمولی می‌شود و شتاب و سرعت و همچنین مصرف سوخت خودرو افزایش می یابد. دکمه * هم تعویض دنده‌ها را در دور پایین‌تر انجام می دهد که علاوه بر کاهش مصرف سوخت از درجازدن چرخ‌ها در مسیرهای لغزنده جلوگیری می کند.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نقد و بررسی ايمنی

امکانات ایمنی این خودرو تقریبا شبیه ۲۰۶ تیپ ۵ است و همه آن امکانات را دارد. دو کیسه هوای سرنشینان جلو، ترمز ضد قفل (ABS, EBD وEBA ) از جمله این امکانات است. دیگر امکانت ایمنی این خودرو که سایت شرکت ایران خودرو از آنها نام برده است عبارتند از: ایموبیلایزر, قفل مرکزی با ریموت رادیویی, کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع, سیستم کنترل بخار بنزین, سیستم‌های هشدار دهنده شامل: اشکال در موتور، کم شدن روغن موتور، کم شدن بنزین، روشن ماندن چراغ ها، بازماندن درها و جاماندن سوئیچ.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نقد و بررسی ارزش خرید

این خودرو که از سال های ۸۹ تا ۹۱ در ایران تولید شده­، بسته به میزان کارکرد آن، قیمتی مابین ۳۲ تا ۴۳ میلیون تومان دارد و خرید و فروش آن با توجه به رضایت نسبی موجود نسبت به این خودرو با مشکل خاصی همراه نیست.
ایران خودرو پژو 207,1390 اتومات

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو