بررسی تخصصی پژو 206 صندوقدار 1391,V2

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۸.۹  
موتور: ۱۵۸۷
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۹۳
صفر تا صد (ثانیه): ۱۱.۴
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۰.۰

معرفی خودرو

۲۰۶ هاچ‌بک خودرویی محبوب نزد جوانان بود اما به دلیل نداشتن صندوق استفاده چندانی برای یک خانواده به خصوص پر جمعیت نداشت. از این رو ۲۰۶ صندوقدار توسط مهندسان ایرانی در سال ۱۳۸۵ در کشور طراحی و تولید شد. این محصول در ۶ تیپ مختلف V۱، V۲، V۸، V۹، V۱۰ و V۲۰ در ایران تولید شده است اما الان فقط تیپ‌های V۸ و V۹ در سایت ایران خودرو به فروش می‌رسد. تفاوت تیپ‌های مختلف در برخی امکانات و تجهیزات ایمنی و رفاهی و موتور اتومبیل است.
ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

نقد و بررسی فضای داخلی

طراحی داشبورد و کنسول میانی ۲۰۶ را می‌توان خوب توصیف کرد. رنگ و کیفیت مناسب مواد بکار رفته در آن به همراه جانمایی خوب و درست اجزا در کنار هم، نمای خوبی را به فضای جلوی راننده و سرنشین جلو داده است. محل قرارگیری ساعت دیجیتال به همراه دکمه چراغ خطر و قفل مرکزی درب‌ها هم به خوبی در خودرو طراحی شده است. هر چند صندلی‌های این خودرو خیلی راحت نیستند، اما فضای نسبتا مناسبی برای سرنشینان جلو وجود دارد. اما مشکل اصلی فضای داخلی ۲۰۶ فضای ناکافی برای سرنشینان عقب است که به سختی می‌توانند در مسیرهای نسبتا طولانی و حتی کوتاه طاقت بیاورند.
ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

نقد و بررسی بیرون خودرو

نمای جلوی ۲۰۶ صندوق‌دار نسبت به هاچ‌بک هیچ تغییری نکرده و تنها تغییری که در مدل صندوق‌دار نسبت به هاچ‌بک در نمای بیرونی به وجود آمده است اضافه شدن صندوق به خودرو است که البته نمای جانبی و عقب مدل صندوق‌دار را نسبت به هاچ‌بک تغییر می‌دهد. این تغییر از این جهت که فضای صندوق عقب را ایجاد می‌کند و این خودرو را برای سفر و یک خانواده مناسب‌­تر می‌کند، اما از نظر ظاهری چندان دلچسب به نظر نمی‌رسد. گواه این صحبت را هم می‌توان استقبال کم از این خودرو در ابتدای ورودش به بازار بیان کرد، هرچند به تدریج این اوضاع تغییر کرده و فروش ۲۰۶ صندوق‌­دار افزایش یافت. نمای ۲۰۶ را در مجموع می‌­توان مناسب توصیف کرد. طراحی چراغ‌ها، جلو پنجره و سپر جلو هر چند به دهه ۹۰ میلادی بر می‌گردد اما همچنان هم زیبا و جوان پسند به نظر می‌رسد. نمای جانبی هم به واسطه اضافه شدن صندوق و با توجه به عدم تغییر دیگر قسمت‌های خودرو کمی ناهماهنگ به نظر می‌رسد. در مورد صندوق و نمای عقب هم باید گفت که طراحی بر اساس مدل هاچ‌بک انجام شده و چراغ های نسبتا کشیده به همراه تک چراغ روی سپر عقب و فرم منحنی صندوق، نمای قابل قبولی را به خودرو داده است.
ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری نرم، به همراه شتاب و سرعت مناسب این خودرو از کسی پوشیده نیست. در ۲۰۶ صندوق‌دار میله های تعادل به عقب خودرو اضافه شده است که کنترل و هندلینگ آن را نسبت به هاچ‌بک راحت تر و سواری با این خودرو را دل پذیر کرده است. سیستم ترمز این خودرو نیز قابل اعتماد است و معمولا مشکل کمی برای رانندگان به وجود آورده است. البته یکی از مشکلات این خودرو که در قسمت قبل هم به آن اشاره شد مشکل کنترل خودرو در برخی پیچ های تند جاده می‌باشد.
ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

نقد و بررسی موتور

همه تیپ‌های ۲۰۶ صندوق‌دار موتور ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ با قدرتی معادل ۱۱۰ اسب بخار دارند به جز مدل V۲۰ که موتوری با حجم ۱۳۶۰ سی‌سی و ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ با قدرتی معادل ۷۵ اسب‌بخار را داراست.  حداکثر سرعت تیپ‌های مختلف هم با هم متفاوت است و دو تیپ V۱ و V۸ تا ۱۹۳ کیلومتر بر ساعت، V۹ تا ۱۸۹ و بقیه تیپ ها تا ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌توانند اوج بگیرند. البته قابل ذکر است که دو مدل V۲ و V۱۰ دوگانه سوز می‌باشند. در میان تیپ‌های مختلف ۲۰۶ صندوق‌دار فقط V۹ است که جعبه دنده اتوماتیک با تیپ ترونیک دارد و بقیه تیپ‌ها گیربکس دستی دارند. میانگین مصرف ترکیبی V۸ وV۱  حدود ۶.۶۱ لیتر، V۹ حدود ۷.۳  لیتر،V۲  و V۱۰ به مقدار ۷.۴۴ لیتر و V۲۰ نیز ۶.۴ لیتر است.
ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

نقد و بررسی ايمنی

همه تیپ‌های ۲۰۶ صندوق‌دار دارای ترمز و فرمان هیدرولیک هستند اما دو تیپ V۱ و V۲۰ ترمز ضدقفل (ABS) و ایربگ ندارند. سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک نیز فقط در همین دو تیپ در نظر گرفته نشده است. از نظر استاندارد آلایندگی هم به جز تیپ V۲۰ که دارای استاندارد یورو ۳ است بقیه تیپ‌ها استاندارد یورو ۴ را دارند. یکی از مشکلاتی که برای برخی رانندگان ۲۰۶ پیش می‌آید، کنترل سخت خودرو در پیچ‌های تند است و احتمال چرخیدن عقب اتومبیل در این موارد، به خصوص در صورتی که سرعت هم کمی بالا باشد، وجود خواهد داشت.
ایران خودرو پژو 206 صندوقدار,1391 V2

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید