بررسی تخصصی ماتیز 1380,دنده ای

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی دوو ماتیز,1380 دنده ای

ظرفيت تعداد سرنشین: ۴
(لیتر) مصرف سوخت: ۷.۹  
موتور: ۷۹۶
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۴۴
صفر تا صد (ثانیه): ۱۷
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۳۵

معرفی خودرو

دوو ماتیز در سال ۱۹۹۸ تولید و در کره و بسیاری از کشورهای اروپایی عرضه شد. این خودرو در اروپا به دلیل مصرف پایین و کیفیت مناسب آن با استقبال خوبی مواجه شد. طراحی نمای خارجی این خودرو برپایه فیات Lucciola انجام شده است. اولین تولیدات این خودرو که با مدل M۱۰۰ شناخته می‌شود با موتوری ۳ سیلندر و ۰.۸ لیتری تا سال ۲۰۰۰ تولید می‌شده است و پس از آن تا سال ۲۰۰۵ نیوفیس این خودرو (M۱۵۰) که در انگلیس طراحی شد، وارد بازار شد. M۱۵۰  از لحاظ ظاهر تفاوت چندانی با M۱۰۰ نداشت و فقط با موتور ۴ سیلندر و ۱ لیتری تولید می‌شده است. دوو ماتیز در کشورهای مختلف با نام‌های مختلفی از جمله دوو ماتیز، باوجان لچی، شورلت جوی، شورلت لچی، شورلت ماتیز، شورلت اسپارک و ... شناخته می‌شود که بعضی از این اسامی به ورشکستگی دوو و واگذاری آن به جنرال موتورز آمریکا بر می‌گردد.

کرمان موتور ایران در سال ۱۳۷۸ مونتاژ مدل ۳ سیلندر این خودرو را در ایران آغاز کرد و با البته در ابتدا با استقبال خوبی هم مواجه شد. خانم‌ها و راننده‌های تازه­کار، از این خودرو بیشتر استقبال کردند. به تدریج اما این خودرو با توجه به رقبای هم قیمتی که داشت و البته به خاطر قدرت پایین موتور آن، از میزان فروشش کاسته شد. این خودرو نیز همانند دوو سیلو در سال ۱۳۸۲ به دلیل واگذاری دوو به جنرال موتورز آمریکا و تحریم‌ها علیه ایران از خط مونتاژ کرمان خودرو خداحافظی کرد.

دوو ماتیز,1380 دنده ای

نقد و بررسی فضای داخلی

در مورد این خودرو اول مسئله‌ای که به ذهن خطور می‌کند، فضای اندک سرنشین به دلیل ابعاد و کلاس این خودرو است، اما این مسئله چندان درست نیست. فضای سرنشینان جلوی این خودرو کاملا مناسب است و برای سرنشینان عقب اگر قد بلند نباشند و در مسافت‌های کوتاه فضا نسبتا کافی است. البته سرنشینان عقب در مسافت‌های طولانی قطعا دچار ناراحتی و خستگی خواهند شد. در واقع طراحان این خودرو ظاهرا بیشتر فکر طراحی خودرویی دو نفره را در سر داشتند.

داشبورد، کنسول و فرمان این خودرو نیز از طراحی و کیفیت قابل قبولی برخوردارند و نمای خوبی را در داخل خودرو به وجود آورده‌اند.

دوو ماتیز,1380 دنده ای

نقد و بررسی بیرون خودرو

دوو ماتیز در کلاس خودروهای کوچک شهری قرار می‌گیرد. در طراحی این خودرو هاچ‌بک ۵ درب سعی شده تا کمترین فضای ممکن اشغال شود. این موضوع را می‌توان در طراحی کوچک و جمع و جور قسمت موتور و کاپوت جلو، چرخ‌های کوچک، فضای کم صندوق عقب آن و بسیاری از موارد دیگر مشاهده کرد. چراغ‌های گرد در جلوی خودرو به نوعی می‌تواند شناسنامه خودرو باشد. این خودرو که فاقد جلو پنجره است، پنجره­ای برای ورود هوا با رادیاتور آن بر روی سپر قرار گرفته است. در نمای جانبی شاید با هندسه جذابی مواجه نشویم. به دلیل عقب صاف و تقریبا عمود و نمای جلو با شیب تند، شاید بتوان آن را به شکل یک متوازی الاضلاع تشبیه کرد. نمای عقب نیز ساده و یکدست طراحی شده و چراغ‌های مناسب با بدنه شکل نسبتا خوبی را در آن نما به وجود آورده است.
دوو ماتیز,1380 دنده ای

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری و رانندگی با این خودرو اگر توقع سرعت و شتاب بالا را از آن نداشته باشید، خوب است. ابعاد خودرو به گونه‌ای است که می‌تواند بر همه طرف تسلط داشته باشد و به خوبی مسیر حرکت خود را کنترل کنید، به خصوص در قسمت جلو به دلیل کوچک بودن محفظه موتور. مصرف فوق العاده کم این خودرو نیز می‌تواند یک حس رضایت را برای صاحب خودرو فراهم آورد. صدای موتور بسیار کم است و به داخل خودرو نفوذ پیدا نمی‌کند. در سواری با این خودرو در سر پیچ‌های تند باید احتیاط لازم را داشته باشید چرا که به دلیل سایز کوچک چرخ‌ها و همچنین وزن کم خودرو احتمال چپ کردن نسبت به خودروهای دیگر بالاتر است. همچنین موتور نه چندان قوی این خودرو در سر بالایی‌ها به خصوص اگر کولر هم روشن باشد دچار مشکل خواهد شد. در مجموع این خودرو را می توان خودرویی مناسب برای سفرهای درون شهری توصیف کرد.
دوو ماتیز,1380 دنده ای

نقد و بررسی موتور

موتور این خودرو با نام  S-TEC I۳ (petrol) ۰.۸ لیتری و ۳ سیلندر می‌باشد. حداکثر قدرت این موتور ۵۱ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه است که با توجه به وزن ۸۵۱ کیلوگرمی آن می‌تواند شتاب و سرعت خوب و نه چندان بالایی را برای این خودرو فراهم آورد. مصرف این خودرو بسیار پایین است به طوری که مصرف درون شهری آن ۷.۹ لیتر، مصرف جاده ای آن ۵.۱ لیتر و مصرف ترکیبی آن ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است.
دوو ماتیز,1380 دنده ای

نقد و بررسی ايمنی

این خودرو برای رانندگی در مسیرهای جاده‌ای چندان ایمن نیست و بیشتر باید در مسیرهای شهری مورد استفاده قرار بگیرد. ترمز جلوی آن دیسکی و ترمز عقبش کفشکی با کاسه چرخ است که به صورت ضربدری با مدارهای مستقل عمل می‌کنند. این خودرو فاقد کیسه هوا و ترمز ABS می‌باشد که البته اگر مونتاژ آن تا الان ادامه داشت، حتما این آپشن‌ها به دلیل اجباری شدن در این خودرو تعبیه می‌شد. کیفیت بدنه و قطعات این خودرو قابل اعتماد است و بعید است به دلیل نقص این موارد مشکلی برای ایمنی افراد داخل خودرو به وجود آید.
دوو ماتیز,1380 دنده ای

نقد و بررسی ارزش خرید

دوو ماتیز که از سال ۱۳۸۲ به بعد در ایران مونتاژ نشده است با توجه به مدل و سال تولید آن قیمتی بین ۹ تا ۱۵ میلیون تومان در بازار فعلی خودروهای کارکرده دارد.(آبان ۹۴)
دوو ماتیز,1380 دنده ای

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید