بررسی تخصصی سیلو 1380,-

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی دوو سیلو,1380 -

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۸.۶  
موتور: ۱۴۹۸
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۱۷۱
صفر تا صد (ثانیه): ۱۴.۵
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۵۰

معرفی خودرو

دوو سیلو (Cielo) نسل دوم خودرو دوو لی‌منز (LeMans) است که بین سال‌های ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۴ در کره­‌جنوبی تولید شده بود. سیلو که تولیدش از سال ۱۹۹۴ آغاز شد در سه مدل هاچ­‌بک سه درب، پنج درب و سدان چهار درب تولید شده و تولید آن در برخی از کشورها مثل ازبکستان همچنان ادامه دارد. این خودور در سال ۱۳۷۵ وارد ایران شد و توسط شرکت کرمان خودرو در بازار عرضه شد اما پس از ورشکستگی شرکت دوو و واگذاری امتیاز آن به جنرال موتورز آمریکا به دلیل تحریم‌­های موجود، تولید آن در سال ۱۳۸۳ در ایران متوقف شد و همه مدل‌های موجود الان حداقل به ۱۱ سال پیش بر می‌گردند. (آبان ۹۴) 
دوو سیلو,1380 -

نقد و بررسی فضای داخلی

طراحی داخل دوو سیلو هم به مانند خارج آن در زمان خودش کم­‌نظیر بوده است. طراحی دو رنگ داشبورد و کنسول میانی و جانمایی خوب و فکر شده قطعات در کنار هم شکلی خوب و مناسب را برای داخل خودرو فراهم کرده است. نکته دیگر کیفیت مناسب مواد بکار رفته در ساخت داخل خودروست، از جنس داشبورد گرفته تا کیفیت پارجه صندلی و تو دری‌ها. اما نکته آزاردهنده داخل ماشین فضای کم سرنشینان به‌خصوص سرنشینان عقب این خودروست به طوری که از هر کسی که تنها یک بار نشستن در داخل این خودرو را تجربه کرده باشد، شاید اولین و بزرگترین ایرادی که از این خودرو بگیرد، همین مسئله باشد.
دوو سیلو,1380 -

نقد و بررسی بیرون خودرو

اگر به زمانی که این خودرو وارد ایران شده برگردیم و خودروهایی که در آن زمان در خیابان‌های ایران وجود داشتند را نگاه کنیم خواهیم یافت که طراحی این خودرو بسیار خوب و مدرن و اصطلاحا "آن روزی" بوده است. طراحی زیبای چراغ جلو که شاید از طراحی بسیاری از خودروهایی که امروز در ایرن تولید می‌شوند بهتر باشد، به همراه جلو پنجره متناسب با ظاهر خودرو و خطوط و انحناهای کاپوت و گلگیرهای جلو، نمای جلویی خوب  و مناسب را برای این خودرو به وجود آورده است. این طراحی خوب در نمای جانبی ادامه می‌یابد. گلگیرهای عقب نیز به سبک خودروهای قدیمی آمریکایی طراحی شده‌اند به گونه‌ای که بخشی از چرخ‌ها در زیر گلگیر پنهان شده است. شکستگی‌ها و خطوط نمای عقب به خصوص بر روی صندوق عقب نیز نمای جالب و جذابی را به وجود آورده که البته می‌توانست با طراحی داخلی بهتر چراغ‌های عقب زیبایی این نما تکمیل شود.
دوو سیلو,1380 -

نقد و بررسی رانندگی خودرو

طراحی داخلی خوب این خودرو در ابتدا یک حس خوب را برای رانندگی به فرد منتقل می‌کند، البته شاید این حس برای سرنشینان عقب به دلیل فضای نامناسب و اندک برای پاهای آنها وجود نداشته باشد. سرعت و شتاب متوسط خودرو راننده را با این واقعیت روبه‌رو می‌کند که انتظار یک رانندگی معمولی را باید با این خودرو داشته باشد. اما از طرف دیگر کیفیت خوب و مناسب قطعات خودرو نگرانی حوادث و خرابی‌های ناگهانی را از راننده دور می‌کند و شرایط را برای یک سواری با اطمینان فراهم می‌کند. در مجموع می‌توان گفت این دوو سیلو خودرویی خوب و با دوام و دلچسب برای آد‌م‌های معمولی است!
دوو سیلو,1380 -

نقد و بررسی موتور

موتور این خودرو چندان قدرتمند نیست و ۸۰ اسب بخار قدرت دارد و گشتاور این خودرو معادل ۱۲۷ نیوتون‌متر بر ۳۲۰۰ دور بردقیقه بوده است. موتور ۱.۵ لیتری این خودرو ۴ سیلندر و ۸ سوپاپ است. جعبه دنده این خودو نیز ۵ سرعته و دستی است. این موتور شتابی برابر ۱۲.۸ ثانیه برای این خودرو فراهم می‌کند.
دوو سیلو,1380 -

نقد و بررسی ايمنی

به جز بدنه مقاوم و محکم خودرو، امکانات ایمنی این خودرو تقریبا حرفی برای گفتن ندارد. این خودرو فاقد ترمز ABS، کیسه هوا و دیگر امکانات پایدارکننده خودرو در مواقع بحرانی است. از این موارد که معمولا به عنوان آپشن در خودروها موجود است بگذریم، ترمز این خودرو نیز تعریف چندانی ندارد و بسیار مشاهده شده که رانندگان از کیفیت پایین ترمزهای آن شکایت دارند. با توجه به همه مواردی که ذکرشد رانندگی با سرعت بالا با این خودرو چندان خوشایند و مطمئن نخواهد بود. 
دوو سیلو,1380 -

نقد و بررسی ارزش خرید

این خودرو مدت‌هاست که در ایران تولید نمی‌شود و احتمالا یافتن قطعات آن کمی دشوار شده است. در کنار این موضوعات طراحی آن نیز قدیمی شده و شاید مشتری چندانی نداشته باشد. قیمت این خودرو هم اکنون بین ۱۳ تا ۱۵ میلیون تومان است.(آبان ۹۴)
دوو سیلو,1380 -

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو