بررسی تخصصی X4 2016,28 فول وارداتی

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۱.۸  
موتور: ۱۹۹۷
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۳۲
صفر تا صد (ثانیه): ۶.۴
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۷

معرفی خودرو

خودروی BMW X۴ ۲۰۱۵ همانند خودوری X۶ یک کراس اوور بزرگ با ظاهری شبیه کوپه و وزن و جثه‌ای مشابه با خودروهای شاسی‌بلند می‌باشد. فضای صندوق آن متوسط بوده و صندلی‌های عقب آن نیز اندازه یک کوپه اسپرت است. خود شرکت BMW، این خودرو را به عنوان یک کوپه اسپرت معرفی کرده است و اکنون خودوری X۴ نیز مانند X۶ است با این تفاوت که با اندازه‌ای کوچکتر و قیمتی مناسب‌تر به وارد بازار شده است. خودروی X۴ از پایه مشابه X۳ است که کراس‌اووری کمپکت است اما ۵ سانتیمتر ارتفاع کمتر و عرض بیشتر دارد. کاپوت کشیده، برآمدگی‌های کوتاه و سقف رو به بالای آن، ظاهری دینامیک را به خودروی X۴ داده است. چه موتور توربوشارژ ۴ سیلندر و چه ۶ سیلندر آن را انتخاب کنید، عملکرد آن بیشتر به کوپه‌ها می‌ماند تا به خودروهای شاسی‌بلند. حتی موتور ۴ سیلندر این خودرو، سرعت صفر تا صد را در عرض حدود ۶ ثانیه طی می‌کند و میزان مصرف سوخت آن نیز حدود ۱۲.۳ لیتر در حالت ترکیبی است. هنگامی که بحث از کارایی خودرو است، X۴ تا حدودی دچار کمبود است. خودروی X۴ بیشتر ۴ نفره است تا مناسب ۵ سرنشین زیرا صندلی وسط عقب آن تنگ و کوچک است. البته فضای صندوق آن با حدود ۵۰۹ لیتر حدود ۲۸۳ لیتر از X۳ کمتر است و فضای بالای سر آن نیز کمتر از X۳ است.
بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

نقد و بررسی فضای داخلی

فضای جلوی اتاق X۴ خودمانی به همراه کنسول وسط با ویژگی‌های اسپرت، مانند کابین دو تکه خلبان است. در مجموع داخل خودروی X۴ بسیار با کلاس و مواد استفاده شده در آن از بهترین کیفیت برخوردار است و رنگ زمینه آن نیز متالیک یا چوبی و بسیار زیباست. صندلی‌های اسپرت این خودرو که در بسته‌ی M Sport وجود دارند از تشک‌های بسیار خوبی برخوردارند و صندلی‌های بسیار آرگونومیک و راحتی هستند. صندلی‌های عقب مناسب دو نفر می‌باشند ولی فضای بالای سر برای افراد بلند قد، به دلیل سقف شیب‌دار خودو کمی کوچک است. پیشنهاد ما این است که بسته‌ی Driver Assistance را بخاطر امکاناتی مثل سنسور پارک و دوربین پشت انتخاب کنید. سیستم نقشه خوان این خودرو مناسب اتصال به برنامه گوشی‌های هوشمند شامل Pandora،  TuneInو پخش کننده موسیقی Amazon است. کنترل آن نیز از طریق رابط iDrive امکان پذیر است که دارای صفحه نمایشی به همراه صفحه کلید برای تایپ می‌باشد. البته با اینکه سرعت پردازش دستورات iDrive خوب است اما گاهی در مقایسه با برخی رقبا، کار با آن کمی پیچیده است. فضای صندوق خودوری X۴ در حالت عادی حدود ۵۱۰ لیتر بوده و اگر صندلی‌های عقب را بخوابانید به حدود ۱۴۰۰ لیتر می‌رسد. این دو عدد به طرز قابل ملاحظه کمتر از سایر کراس‌اوورهای کمپکت لوکس هستند. صندلی‌های عقب برای ۳ نفر طراحی شده‌اند و به نسبت ۴۰.۲۰.۴۰ می‌خوابند. همچنین درب صندوق این خودرو بدون دست باز می شود و هنگامی که دستتان پر است، کافی است که پایتان را به زیر سپر بزنید.
بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

نقد و بررسی بیرون خودرو

خودروی X۴ ۲۰۱۵ یک کراس اوور ۴ درب با ظاهری مشابه کوپه است. برای این خودرو دو تیپ متفاوت موجود است. تیپ xDrive ۲۸i و xDrive ۳۵i. بخش xDrive نشانگر این است که خودرو AWD است و عددها نشانگر این هستند که موتور آن توربوشارژ ۴ سیلندر (۲۸i) و توربوشارژ ۶ سیلندر (۳۵i) است.
تیپ xDrive ۲۸i به طور استاندراد دارای رینگ چرخ ۱۸ اینچ آلیاژی، سانروف، درب صندوق برقی، چراغ جلو زنون تطبیقی، چراغ مه شکن LED، چراغ روز LED، آیینه برقی، برف پاک کن اتوماتیک، کروز کنترل، تنظیم زاویه و تلسکوپی فرمان به همراه روکش چرم فرمان (با دکمه تعویض دنده بر رویب گیربکس اتوماتیک ها)، روکش صندلی SensaTec، تنظیم صندلی‌های جلو در ۸ جهت، خوابیدن صندلی‌های عقب به نسبت ۴۰.۲۰.۴۰ و آیینه فتوکرومیک می‌باشد. امکانات الکترونیک استاندراد آن نیز شامل رابط تلفنی بلوتوث، ارتباط از راه دور BMW Assist eCall، رابط الکترونیک iDrive با صفحه نمایش ۶.۵ اینچ، سیستم صوت ۹ باند به همراه پخش سی‌دی، رادیوی HD و ورودی USB و  iPod می‌باشد.
تیپ xDrive۳۵i علاوه بر موتور قدرتمند‌تر، رینگ چرخ ۱۹ اینچ آلیاژی دارد. برای خودروی X۴ چندین بسته امکاناتی وجود دارد. بسته Premium شامل باز و بست بدون کلید درب‌ها، روکش صندلی چرم (به طور جداگانه نیز قابل ارائه است)، تنظیم پشتی صندلی‌های جلو و رادیوی ماهواره‌ای می‌شود. بسته Cold Weather دارای امکاناتی نظیر گرمکن صندلی‌های دو ردیف و فرمان است. در بسته Lighting نیز چراغ های جلو تمام LED به همراه نور بالای اتوماتیک هستند. بسته Driver Assistance امکاناتی مانند سنسور پارک جلو و عقب دارد. در بسته‌ی Driver Assistance Plus نیز سیستم هشدار انحراف از مسیر، کنترل نقظه کور و سیستم دوربین‌های نشان دهنده بالا و پایین خودرو دیده می‌شود. بسته‌ی Technology دارای سیستم نقشه خوان به همراه گزارش ترافیک، صفحه نمایش قوی راننده، صفحه نمایش بالای سر، برنامه‌های کاربردی BMW (شامل Pandora و فیسبوک)  و BMW Remote Services (کشف خودروی مسروقه و قفل درب از راه دور) است. در بسته M Sport، برای مدل‌های ۴ سیلندر، رینگ چرخ ۱۹ اینچ و برخی امکانات ظاهری خودرو مثل تودوزی Shadowline، فرمان اسپرت و زمینه رنگ اتاق آلومینیومی یا چوبی به صورت انتخابی در نظر گرفته شده است.
در بسته xLine نیز رینگ چرخ‌ها ۱۹ اینچ بوده و می‌توان زمینه رنگ اتاق شامل رنگ مسی تیره را انتخاب کرد. امکانات تکی نیز شامل برخی امکانات بالا به همراه سیستم تعلیق اکتیو، سیستم خود پارک کن، رابط USB و بلوتوث و سیستم صوتی ۱۶ باند Harman Kardon می‌باشد.
بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

نقد و بررسی رانندگی خودرو

سواری خودروی X۴ ۴سیلندر چه در ترافیک شهری و چه در سرعت‌های بالای بزرگراه‌ها، بسیار خوب است. تعویض دنده‌های اتوماتیک این خودرو بسیار نرم و روان است. در واقع اصلا نیازی نیست که مدل ۶ سیلندر این خودرو را بخرید زیرا مدل ۴ سیلندر آن، همه چیز تمام است ولی بهرحال انتخاب باز هم با شماست. البته افرادی که به فرمان‌های خیلی تیز علاقه دارند، از فرمان پذیری X۴ خیلی خوششان نخواهد آمد. در جاده‌های پر پیچ و خم نیز کج شدن این خودرو بیش از حدی است که از خودروهای BMW انتظار داریم. خودروی X۴ از نظر دینامیک به اندازه سایر شاسی‌بلندهای BMW سبک نیست اما با این حال نظر سلایق مختلف را به خود جلب می‌کند زیرا تغییر مسیر در آن خوب بوده و در جاده‌های خراب نیز به خوبی کنترلش را حفظ می‌کند. البته این خودرو در بزرگراه‌های باز و صاف، بسیار راحت و بی‌صدا است و این باعث می‌شود که برای سفرهای طولانی مدت، گزینه بسیار مناسبی باشد.
بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

نقد و بررسی موتور

در تیپ xDrive۲۸i از یک موتور توربوشارژ ۲۰۰۰ سی‌سی چهار سیلندر با ۲۴۰ اسب بخار قدرت و ۲۵۸ واحد گشتاور استفاده شده است و تیپ xDrive۳۵i دارای موتور توربوشارژ ۶ سیلندر با قدرت ۳۰۰ اسب بخار و ۳۰۰ واحد گشتاور است که در هر دو تیپ، گیربکس ۸ دنده اتوماتیک با دسته تعویض دستی دنده موجود است. شتاب صفر تا ۱۰۰ مدل ۴ سیلندر این خودرو در تست Edmunds برابر ۶.۳ ثانیه بود که برای خودروهای این رده بسیار عالی است. همچنین BMW اعلام کرده است که این زمان برای مدل ۶ سیلندر X۴ برابر ۵.۲ ثانیه خواهد بود. تیپ چهار سیلندر خودروی X۴ در حالت ترکیبی به میزان ۱۲.۳ (شهر ۱۴.۱ و جاده ۱۰.۱) مصرف سوخت EPA دارد که در تست ترکیبی Edmunds، به میزان بسیار خوب ۱۰.۱ رسید. همچنین مدل ۶ سیلندر این خودرو در حالت ترکیبی مصرفی برابر ۱۲.۸ (شهری ۱۴.۹ و جاده ۱۰.۵) لیتر بر صد کیلومتر دارد. خودروی X۴ دارای سیستم stop-start نیز هست که مصرف سوخت را پایین می‌آورد.
بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

نقد و بررسی ايمنی

امکانات ایمنی خودوری X۴ ۲۰۱۵ شامل ترمز ضد قفل، حفظ پایداری و کشش سطحی، کیسه هوای ضربات کناری برای صندلی‌های جلو، کیسه‌هوای کنار پنجره برای هر دو ردیف و همچنین BMW Assist eCall می‌باشد که شامل دکمه اطلاع رسانی خودکار تصادف و درخواست امداد جاده‌ای می‌شود. امکاناتی مثل سنسور پارک جلو و عقب، دوربین پشت و سیستم هشدار دهنده انحراف از مسیر و تصادف از روبرو به همراه دوربین بالای سر نیز انتخابی هستند.
خط ترمز مدل ۴ سیلندر این خودرو در سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در تست Edmunds برابر ۳۷ متر بود که برای کراس‌اوور‌های متوسط، عملکردی متوسط محسوب می‌شود.
بی ام و X4,2016 28 فول وارداتی

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو

همراه مکانیک مجموعه ای بینظیر از نقد و بررسی انواع خودروهای موجود در ایران را فراهم نموده است. با انتخاب نوع خودرو قادر هستید به محـتوای نقد و بررسی تخـصصی خودروها، قیمت کارشـناسی شده خـودروها، گالری تصاویر، مشخصات فنی و نظرات کابران در مورد هر خودرو دسترسی داشته باشید