بررسی تخصصی سری 4 گرن کوپه 2015,428i نیمه‌فول

همراه مکانیک
حد بالای کارشناسی:
قیمت کارشناسی:
حد پایین کارشناسی:
گزارش اشکال

فروش خودروی سفارشی


فروش خودرو بدون هزینه
فروش تضمینی خودرو به قیمت مصرف کننده
صرفه‌جویی در زمان مشتری،عدم نیاز به نشان دادن خودرو به خریداران
عدم پاسخ گویی به تلفن و معامله با دلالان خودرو
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
فروش خودرو سفارشی
رایگان و به قیمت مصرف کننده

خرید خودروی کارشناسی شده

معرفی خودروهای کارشناسی شده و مطمئن
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده
صرفه‌جویی در وقت و زمان مشتری
بستن قولنامه و ارائه مشاوره کامل حقوقی جهت انتقال سند
تکمیل فرآیند خرید در مدت ۷ روز کاری

از نمایشگاه همراه مکانیک

کارشناسی خودرو در محل

بررسی دقیق ۲۰۹ نقطه از خودرو؛ بدنه، فنی و آپشن
بررسی کیلومتر و میزان کارکرد خودرو
ارائه گزارش رسمی و مکتوب از خودروی کارشناسی‌شده
قیمت‌گذاری دقیق بر روی خودروی کارشناسی‌شده
حضور در محل ۳۰ دقیقه پس از تماس
تضمین معرفی خودرو به قیمت مصرف‌کننده

نقد و بررسی بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

/بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

428i نیمه‌فول 2015

  ۰   نقد و بررسی

ظرفيت تعداد سرنشین: ۵
(لیتر) مصرف سوخت: ۱۰.۲  
موتور: ۱۹۹۷
حداکثر سرعت خودرو (Km/h): ۲۵۰
صفر تا صد (ثانیه): ۶.۱
حجم مخزن سوخت (لیتر): ۶۰

معرفی خودرو

بعد از مدتها بالاخره شرکت BMW، خودروی دو درب سری ۳ را با خودوری ۴ درب سری ۴ تجدید کرد. خودروی BMW ۴ Series Gran Coupe همچنین در طول خودرو، فاصله محورها و عرض خودور با خودروی دو درب مشابه است. در مورد نام Gran Coupe سری ۴، این فقط یک اسم است این خودرو ۴ درب دارد. البته اگر بخواهیم منصفانه بگوییم، خودروی ۴ درب جدید ظاهر بهتری از سدان دو درب سری ۳ دارد زیرا یه مقدار ناچیزی پهن‌تر بوده و ظاهری خشن‌تر هم دارد. همچنین خودروی Gran Coupe به جای صندوق عقب، صندوق هاچبک را ارائه کرده است که استفاده از  آن نیز راحت‌تر است. البته خودروی Gran Coupe از نظر فنی تفاوتی با سری ۳ ندارد. مدل ۴۲۸i آن دارای همان موتور ۴ سیلندر توربوشارژ با ۲۴۰ اسب بخار قدرت همانند سایر مدل‌های ۲۸i شرکت BMW است و مدل ۴۳۵i آن نیز موتور ۶ سیلندر توربوشارژ دارد. به طور استاندارد یک گیربکس اتوماتیک ۸ دنده بر روی این خودو نصب است که بهترین کارایی و عملکرد را دارد و می‌توانید در صورت علاقه، با استفاده از دنده دسته‌ی موجود بر روی فرمان، خودتان دنده‌ها را عوض کنید.
خودروی Gran Coupe سری ۴ سال ۲۰۱۵، به دلیل ظاهر بسیار خاصش می‌توان گفت که رقیب مستقیمی ندارد. اما به عنوان جایگزین سدان سری ۳، می‌توان ان را با سدان اسپرت‌هایی مثل Audi A۴، Lexus IS  و Mercedes-Benz C-Classمقایسه کرد. این خوردو نیز همانند سری ۳ گزینه خوبی برای راننده‌ها می‌باشد زیرا مصرف سوختی متوسط داشته، کیفیت داخل خوبی دارد و امکانات راحتی و آسودگی آن زیاد است. این دو خودرو، اختلاف‌های زیادی ندارند ولی اگر به دنبال داشبوردی زیبا می‌گردید، خوردوی ۴ Series Gran Coupe ۲۰۱۵ ارزش فکر کردن را خواهد داشت.
بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

نقد و بررسی فضای داخلی

اتاق خودروی Gran Coupe بسیار شبیه سری ۳ است. کیلومتر شمارهای این خودرو آنالوگ و سنتی است. مهمترین ظرافتی که در Gran Coupe به کار رفته است، ظاهر کوپه مانند آن است یعنی سقف آن از جلو به عقب رو به پایین است و سپرها کوتاه‌تر هستند ولی بسیاری از ویژگی‌های یک سدان و هاچبک را دارد. سقف رو پایین این خودرو باعث کاهش فضای بالای سر در صندلی‌های عقب (در مقایسه با سری ۳) شده است و افراد با قد متوسط نیز ممکن است اندکی فضا کم بیاورند. فضای جلوی پا هم در مقایسه با سری ۳ کمتر است ولی در کل کافی است. فضای صندوق خودروی Gran Coupe حدود ۴۲۵ لیتر است که تنها ۲۸ لیتر از سری ۳ بیشتر است اما نکته مهم این است که استفاده از این صندوق هاچبک به دلیل درب باز کن برقی با حرکت پا، بسیار راحت‌تر است. صندلی‌های عقب این خودرو به نسبت ۴۰.۲۰.۴۰ تا می‌شوند و در این صورت، فضای صندوق آن به بیش از ۱۴۰۰ لیتر می‌رسد. در مقام مقایسه، خودروی Gran Turismo سری ۳ در حالت تا نشدن و تا شدن صندلی‌ها، فضای صندوقی به ترتیب برابر ۵۲۱ و ۱۶۰۰ لیتر دارا خواهد بود.
در بحث تکنولوژی به کار رفته در داخل خودوری سری ۴، صفحه ۶.۵ اینچی برای آن کافی است اما اگر صفحه‌ای بزرگتر را بخواهید، می‌توانید بسته‌ی Technology را انتخاب کنید. اگر این بسته را انتخاب کنید، یک صفحه لمسی با شماره‌گیر لمسی و قابلیت نوشتن با انگشتتان را در اختیار شما خواهد گذاشت. در مجموع کار با سیستم iDrive راحت است زیرا منویی با گرافیکی خوب و زمان پردازشی کوتاه دارد اما در مقایسه با برخی رقبا، ممکن است این منو‌ها کمی پیچیده‌تر باشد. بسته‌ی Premium این خودرو شامل امکاناتی مثل باز کردن برقی درب صدوق بدون دست (تنها با حرکت دادن پا در زیر سپر، درب باز می‌شود)، روکش چرم، تنظیم پشتی صندلی‌های جلو در ۴ جهت، باز و بست و استارت بدون کلید و رادیوی ماهواره‌ای می‌باشد. در بسته Technology امکاناتی نظیر سیستم نقشه خوان با دستور صوتی، صفحه نمایش ۸.۸ اینچ با رزولوشن بالاتر، کنترل کننده لمسی iDrive، سیستم Head-up، BMW Online به همراه MyInfo (اخبار و اطلاعات را در خودرو فراهم می‌کند)، BMW Apps (اتصال گوشی‌های هوشمند) و BMW Remote Services (استفاده از موبایل برای قفل خودرو، روشن کردن کولر و کشف خودروی مسروقه) را نیز به امکانات بالا اضافه می‌کند. در بسته‌ی Cold Weather نیز گرمکن صندلی‌های جلو و عقب و فرمان را به این امکانات افزوده است. بسیاری از امکانات بالا به صورت تکی نیز قابل ارائه هستند و ترمزهای ارتقا یافته، داشبورد چرم، آفتابگیر عقب برقی، کروز کنترل و سیستم صوت ۱۶ باند Harman Kardon به صورت تکی قابل ارائه می‌باشد.
بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

نقد و بررسی بیرون خودرو

خودروی ۴ Series Gran Coupe ۲۰۱۵ یک خودروی ۵ نفره ی چهار درب با ظاهری کوپه مانند است. این خودرو در دو تیپ اولیه‌ی ۴۲۸i و ۴۳۵i موجود است. برای این خودرو چندین بسته‌ی امکاناتی موجود است. سه بسته‌ی امکاناتی Luxury، Sport  و M Sport دارای طراحی زیبای رینگ چرخ (۱۸ و ۱۹ اینچ)، رنگ‌بندی متفاوت و انواع تودوزی هستند. همچنین بسته های Sport and M Sport شامل لاستیک‌های تابستانی، سیستم تعلیق عملکرد محور و تنظیم ۱۰ جهته صندلی‌های جلو می‌باشد. بسته M Sport علاوه بر اینها، ظاهری ایرودینامیک و فرمانی اسپرت دارد. در بسته‌ی Lighting، امکاناتی مانند چراغ جلوی LED و نوربالای اتوماتیک موجود است.
بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

نقد و بررسی رانندگی خودرو

اگر سواری سری ۳ برای شما جذاب بوده است، پس در Gran Coupe نیز به همین ترتیب خواهد بود. ویژگی‌هایی مثل وزن مناسب فرمان، ترمز تیز و تنظیم استادانه سیستم تعلیق در این خودرو باعث می‌شود که در سر پیچ‌ها تعادل خوبی داشته باشد و کج نشود. اگر بسته‌ی Dynamic Handling را انتخاب کنید، سیستم تعلیق تطبیقی آن، خرابی های جاده را می‌گیرد و به داخل خودرو منتقل نمی‌کند و تعادل خودرو را نیز افزایش خواهد داد. سیستم تعلیق این خودرو به نسبت سایر خودورها کمی سفت‌تر است بخصوص اگر سیستم تعلیق اسپرت را انتخاب کرده باشید. مدل ۴۲۸i بسیار مناسب است زیرا از هر مدل توربوی ۴ سیلندر سریعتر است و مصرف سوخت آن نیز بسیار خوب است. این موتور پایه آنقدر خوب است که حتی ما خیلی هم مدل ۴۳۵i را پیشهاد نمی‌کنیم، اگرچه که قدرت موتور و گشتاور آن بسیار بالاست ولی برای ما سخت است که به راحتی بگوییم کدام موتور بهتر است. هر کدام را که انتخاب کنید، سواری خوبی خواهند داشت. 
بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

نقد و بررسی موتور

برای خودروی BMW ۴ Series Gran Coupe ۲۰۱۵ دو موتور ارائه شده و بر روی هر دو گیربکس ۸ دنده اتوماتیک نصب است. این خودروها به طور استاندارد دیفرانسیل عقب هستند و AWD نیز قابل انتخاب می‌باشد. مدل ۴۲۸i دارای موتور ۲۰۰۰ سی‌سی توربوشارژ چهار سیلندر یا قدرت ۲۴۰ اسب بخار و ۲۵۵ واحد گشتاور است. این موتور در نوع دیفرانسیل عقب مصرف سوختی برابر ۱۰.۲ در شهر و ۶.۹ در جاده می‌باشد. همچنین برای AWD نیز به میزان حدود ۰.۵ لیتر بر صد کیلومتر بیشتر است. این تیپ در تست ترمز ادموندز، شتاب صفر تا صدی برابر ۵.۷ ثانیه به جای گذاشت که برای یک موتور توربوی ۴ سیلندر در این بخش خودرویی، بسیار خوب است. تیپ ۴۳۵i نیز موتور توربوشارژ شش سیلندر دارد که ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۹۵ واحد گشتاور را ارائه می‌نماید. مصرف سوخت این تیپ با دیفرانسیل عقب، در حالت AWD ۱۱.۸ (۱۴.۱ شهری و ۹.۸ جاده) و با دیفرانسیل عقب به میزان ۰.۴ لیتر کمتر است. همچنین شتاب صفر تا صد آن برابر ۴.۹ ثانیه تخمین زده می‌شود.
بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

نقد و بررسی ايمنی

خودروی BMW ۴ Series Gran Coupe ۲۰۱۵ به طور استاندارد دارای ترمز ضد قفل، سیستم حفظ پایداری و کشش سطحی، کیسه هوای ضربات کناری برای صندلی‌های جلو، کیسه هوای کنار پنجره و کیسه هوای جلوی پا می‌باشد. سیستم حفظ پایدای این خودرو، چندین سیستم را با هم جمع می‌کند تا عملکرد ترمز خودرو را بهتر کند از جمله اینکه هنگامی که برف پاک‌کن‌ها کار می‌کند، ترمزها را خشک می‌کند و به محض اینکه راننده پایش را از روی گاز بر می‌دارد، ترمز را آماده به کار می‌کند. سیستم ارتباط اضطراری BMW Assist نیز شامل اطلاع رسانی خودکار تصادف و درخواست امداد جاده‌ای و همچنین کشف خودروی مسروقه می‌باشد. BMW Apps (اتصال گوشی های هوشمند) و BMW Remote Services (استفاده از موبایل برای قفل خودرو، روشن کردن کولر و کشف خودروی مسروقه) را نیز به امکانات بالا اضافه می‌کند. سایر امکانات ایمنی شامل سنسور پارک جلو و عقب، دوربین پشت، دوربین کناری و بالای سر، کنترل نقاط کور، هشدار دهنده انحراف از مسیر، هشدار دهنده تصادف از روبرو، پیش‌بینی تصادف از روبرو و ترمز خودکار و سیستم پارک خودکار می‌باشد. خط ترمز ۴۲۸i M Sport در سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت در تست ترمز ادوموندز برابر ۳۵ متر بود که برای لاستیک‌های تابستانی، اندکی زیاد است.
بی ام و سری 4 گرن کوپه,2015 428i نیمه‌فول

نظر بگذارید!

 

قیمت خودرو