سلام میخوای ماشینت رو بفروشی یا دنبال یه ماشین خوب می گردی؟
انتخاب کنید:
می خوام ماشینمو بفروشم
دنبال یه ماشین خوب میگردم


  • کمپانی :

  • رنگ :


انتخاب خودرو جهت تعیین قیمت دقیق

هدیه: عضویت در باشگاه مشتریان همراه مکانیک و دریافت کارت اعتباری  • ارایه خدمات ظرف مدت 30 دقیقه
  • تضمین رضایت صد درصدی مشتری
  • بهترین و نازلترین قیمت در بازار

مشخصات کلی

در جهان مدرن، یافتن فضایی برای قراردادن خودروها و پارک آن‌ها هر روز دشوارتر می‌گردد. افزایش جمعیت و تولید خودرو و همچنین افزایش ابعاد آن نیازمند آن است که خودروها بتوانند در فضایی کوچک که در اختیارشان قرار می‌گیرد خود را جای دهند. که با توجه به محدود بودن حوزه دید آینه‌ها نسبت به تمامی محیط خودرو این موضوع توان و تمرکز زیادی را می‌طلبد، این مهم منجر به تقاضای فزاینده برای سنسورهای پارک گشته‌است به‌گونه‌ای که این حس‌گرها از عناصر کلیدی سیستم الکتریکی خودرو و محبوب‌ترین آپشن‌های آن محسوب می‌گردند و خودروهای امروزی برای کسب اطمینان از تحقق استانداردهای ایمنی، کارایی و مقررات زیست‌محیطی به این عناصر مبتنی هستند. برند cheetah از تولید‌کنندگان برتر این سنسورها در بازار جهانی است که با برخورداری از گروه تحقیقات قوی توانسته محصول خود را به‌عنوان یکی از مطمن‌ترین و کاراترین محصولات بازار با قیمتی مناسب به بازارعرضه کند. با خرید سنسورهای پارک با 6 حس‌گر cheetah خواهید توانست امکان تصادف خودرو خود با اشیا و افراد خارج از دید راننده را کاهش داده و پارکی آسان و مطمن و امنیتی بالا را تجربه کنید.

اطلاعات عمومی

کمپانی
چیتا
تعداد سنسور
6 سنسور
نوع هشدار
آلارم
میزان تخمین حدفاصله
0/2 تا 2/5 متر
رنگ
سفیدومشکی
ولتاژ مصرفی
12 ولت
شدت جریان برق
40 تا 200 میلی آمپر
برق مصرفی مورد نیاز
2/4 وات
قدرت آژیر
80 دسی‌بل
محدوده دمایی سازگار با دستگاه
30- تا 80+ درجه سانتیگراد
زاویه دید
90 درجه

نحوه کار سنسور

این دست‌گاه دارای 6 حس­گر ماورا، صوت، کنترلر و صفحه نمایش‌گر می­باشد. سنسورهای اولتراسونیک (ما‌فوق‌صوت) با استفاده از حس‌گرهای تشخیص فاصله که در سپرهای عقب و جلو خودرو نصب می‌شوند، فاصله خودرو را با اجسام نزدیک به آن مشخص می کنند. این حس‌گرها فاصله زمانی بین سیگنال‌های ارسالی از خود را تا زمان بازگشت انعکاس آن، اندازه‌گیری کرده و با توجه به سرعت خودرو و فاصله، راننده را به‌صورت صوتی و تصویری از خطرات احتمالی آگاه می سازند. سنسورهای پشت با قرار دادن دنده در حالت دنده‌عقب فعال می‌شوند و با خارج‌شدن از آن غیرفعال می گردند. سنسورهای جلو برای جلوگیری از هشدارهای بی‌مورد در مکان‌های شلوغ و با حرکت کند، معمولاً با فشار یک دکمه فعال شده و پس از رسیدن خودرو به سرعتی مشخص غیرفعال می‌گردند. 

بهترین مکان نسب سنسور

 سنسورهایی که در اختیار خریداران عزیز قرار میگیرند نزدیکترین فاصله از چپ و راست خودرو را تشخیص می‌هند و آن‌را در صفحه نمایش‌گر اعلام می­کنند. اشیا باید در زاویه 90 درجه محل نسب قرار گرفته باشند بنابراین مهم است که محل نسب سنسورها در مکانی نباشد که اشیایی اضافی مانند سپر ماشین در درون آن قرار بگیرند بنابراین سپر خودرو می­تواند از بهترین مکان‌های نصب سنسورها باشد بنابراین این سنسور ها معمولاً در سپر پشت و جلو خودرو (به‌صورت 4 سنسور در عقب و دو سنسور در جلو خودرو) نصب می شوند.

خصوصیات و عملکرد سنسور cheetah

صفحه نمایش‌گر و آلارم در حالت‌های مختلفی که فواصل توسط حس‌گر به ان‌ها اعلام می­گردد واکنشهای مختلفی را نشان می­دهند در فاصله بیش از 5/2 متر که اصطلاحا محوطه امن خوانده می­شود نمایش‌گر و آلارم هردو بدون تغییر وصدا هستند. هنگامی که فاصله جسم یا شخص ازخودرو بین 6/1 تا 5/2 متر باشد آلارم بی‌صدا و نمایش‌گر نزدیک‌ترین فاصله با جسم از چپ، راست و یا وسط را نشان می­دهد و رنگ پس‌زمینه آن به رنگ آبی در می­آید، در حالتی که فاصه خودرو با جسم بین 1/1 تا 5/1 متر است صدای آلارم به صورت بیب بیب بافاصله است ، نمایش‌گر نزدیک­ترین فاصله با جسم از چپ، راست و یا وسط را نشان می­دهد و رنگ پس­زمینه نمایش‌گر نیز به رنگ آبی+سبز در می‌آید هنگامی که فاصله خودرو تا جسم بین 3/0 تا 1 متر باشد نمایش‌گر نزدیک­ترین فاصله با جسم از چپ، راست و یا وسط را نشان داده و پس‌زمینه نمایش‌گر آبی+سبز+نارنجی خواهد شد و آلارم صدای بیب بیب پشت سر هم خواهد داشت و درحالتی که فاصله جسم تا خودرو کمتر از 3/0 باشد آلارم صدای بیب ممتد خواهد داشت و پس‌زمینه نمایش‌گر به رنگ آبی+سبز+نارنجی+قرمز درخواهد آمد.

 

موارد امنیتی نصب سنسوهای خودرو

  • هنگام نصب و سوار کردن دستگاه، ماشین باید خاموش باشد.
  • شرایط و موقعیت­های مکانی و زمانی زیر ممکن است در عملکرد دستگاه تاثیرگذار باشد:

    باران شدید، راههای سنگفرش- ناهموار- شیبدار و تونلی- هوای خیلی گرم، سرد و یا نمناک-پوشانه شدن سنسورها با برف،گل و یخ

  • هرگز جعبه کنترلر را در نزدیکی منبع خروجی اگزوز خودرو و سیم­های دیگر قرار ندهید.