سلام میخوای ماشینت رو بفروشی یا دنبال یه ماشین خوب می گردی؟
انتخاب کنید:
می خوام ماشینمو بفروشم
دنبال یه ماشین خوب میگردم


  • کمپانی :


انتخاب خودرو جهت تعیین قیمت دقیق

هدیه: عضویت در باشگاه مشتریان همراه مکانیک و دریافت کارت اعتباری  • ارایه خدمات ظرف مدت 30 دقیقه
  • تضمین رضایت صد درصدی مشتری
  • بهترین و نازلترین قیمت در بازار

مشخصات کلی

افزایش جمعیت و تراکم بالای فضاهای شهری پارک‌کردن را به چالشی برای بسیاری از رانندگان بدل ساخته است، فضاهای کوچکی که پارک‌کردن در آن‌ها و یا گذشتن از آن ممکن است به‌دلیل نداشتن دید مناسب موجب رسیدن خساراتی به خودرو گردد و زمان بسیاری که شما صرف می‌کنید تا جای پارکی مطمن بیابید تا به خودروی شما آسیبی نرسد. دوربین‌های عقب پیکسل با زاویه دید بسیار بالا و پوشش عقب و جلوی خودرو، شما را یاری خواهند کرد تا در فضاهای کوچک بتوانید با دید کامل به تمام زوایای عقب و جلوی خودرو تسلط داشته باشید، و خیال شما را در هنگام پارک و یا حرکت در فضاهایی کوچک آسوده خواهد ساخت.

اطلاعات عمومی

کمپانی
پیکسل
مدل
PXC-UN304
قابلیت ضد آب
دارد
لنز
CCD
رزولوشن افقی تصویر
480TVL
حداقل روشنایی
0.1Lux/F=1.2
زاویه دید
170 درجه
وضوح تصویر
586*628 پیکسل(PAL) و 496*510 (NTSC)
منبع تغذیه
12ولت/24ولت
جنس بدنه
کروم
محل نصب
بالای پلاک خودرو
دمای عملکرد
20- تا +90 درجه سانتیگراد

خصوصیات دوربین پارک عقب

شرکت کاسکا از شرکت‌های قدیمی تولیدکننده لوازم الکترونیکی و تجهیزات خودرو در جهان، دوربین‌های عقب با نام تجاری پیکسل را تولید کرده است. این دوربین‌ها برای استفاده در تمامی وسایل نقلیه مناسب هستند و معمولا برای دید عقب در هنگامی که خودرو در حالت دنده عقب است به کار می‌روند،اگرچه در حرکت به جلو و برای دیدن اطراف ماشین نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. وقتی خودرو در حالت دنده عقب قرار می‌گیرد مانیتور شروع به نشان دادن فضای کامل پشت خودرو می‌کند و اجسام بر سر راه را نشان می‌دهد.

دیگر خصوصیات دوربین پارک عقب پیکسل

این دوربین‌های عقب خودرو ضدآب هستند و در آب‌و‌هوای بارانی به خوبی کار می‌کنند، دارای دید در شب بسیار خوب هستند بنابراین در فضاهای تاریک نیز به خوبی فضای عقب خودرو را نشان می‌دهند. دستگاه از سیستم ویدیوی ( NTSC/PAL ) پشتیبانی می‌کند. و زاویه تحت پوشش و قدرت تشخیص بسیار بالایی دارد که موجب می‌شود بخوبی بتواند از برخورد با اشیا و تصادفات جلوگیری کند. این دستگاه را می توان به (DVD) خودرو، آینه دید عقب و (GPS) خودرو متصل نمود.

 

نصب دوربین دنده عقب

برای نصب دوربین دنده عقب بر اساس نوع خودرو می‌بایست این دوربین را در بالای پلاک عقب خودرو نصب نمود. برای نصب دوربین بالای پلاک خودرو کافیست پس از اندازه‌گیری قسمت وسط در محل نصب پلاک شناسایی خودرو و علامت گذاری آن، دو عدد سوراخ برای قرارگیری پایه دوربین در آن محل ایجاد نمود و دوربین را به‌وسیله پایه آن نصب نمود. همچنین سیم کشی دوربین باید به سمت اتاق داخلی خودرو هدایت شود.

سیم کشی و راه‌اندازی دوربین دنده عقب

دوربین دنده عقب فقط می‌بایست در زمان قرارگیری خودرو در دنده عقب عمل نماید، به‌همین منظور برای راه اندازی دوربین سیم مثبت و منفی چراغ‌های دنده عقب را  شناسایی و این سیم‌ها را به سیم برق ورودی دوربین و با رعایت مثبت/ منفی ارتباط می‌دهیم و سوکت طرف دیگر سیم برق ورودی را به سوکت مخصوص به خودروی دوربین ارتباط می‌دهیم. پس از این ارتباط در زمان روشن شدن چراغ‌های دنده عقب جریان برق به دوربین نیز ارسال و دوربین دنده عقب فعال می‌گردد. در بسته بندی اکثر دوربین‌های دنده عقب یک عدد کابل انتقال تصویر RCA وجود دارد که برای انتقال تصویر دوربین به مانیتور داخل خودرو به‌کار می‌رود. پس از ارتباط فیش این کابل به سوکت دوربین دنده عقب و عبور دادن آن از فاصله بین سقف خودرو و نمدی سقف کابین این کابل را به مانیتور نشان دهنده و یا سوکت ورودی در رادیو پخش دی وی دی متصل می‌نماییم.
پس از گذراندن این مراحل با قراردادن خودرو در دنده عقب دوربین فعال شده و تصویر اجسام اطراف محیط عقب خودرو روی مانیتور (صفحه نمایش) نشان داده می‌شود.