سلام میخوای ماشینت رو بفروشی یا دنبال یه ماشین خوب می گردی؟
انتخاب کنید:
می خوام ماشینمو بفروشم
دنبال یه ماشین خوب میگردم


  • کمپانی :

  • رنگ :


انتخاب خودرو جهت تعیین قیمت دقیق

هدیه: عضویت در باشگاه مشتریان همراه مکانیک و دریافت کارت اعتباری  • ارایه خدمات ظرف مدت 30 دقیقه
  • تضمین رضایت صد درصدی مشتری
  • بهترین و نازلترین قیمت در بازار

مشخصات کلی

در جهان مدرن، یافتن فضایی برای قرار دادن خودروها و پارک آن‌ها هر روز دشوارتر می‌‎گردد. افزایش جمعیت و تولید خودرو و همچنین افزایش ابعاد آن نیازمند آن است که خودروها بتوانند در فضایی کوچک که در اختیارشان قرار می‌گیرد خود را جای دهند که با توجه به محدود بودن حوزه دید آینه‌ها نسبت به تمامی محیط خود، این موضوع توان و تمرکز زیادی را می‌طلبد. این مهم منجر به تقاضای فزاینده برای سنسورهای پارک گشته‌است، به گونه‌ای که این حسگرها از عناصر کلیدی سیستم الکتریکی خودرو و محبوب ترین آپشن‌های خودرو محسوب می‌گردند و خودروهای امروزی برای کسب اطمینان از تحقق استانداردهای ایمنی، کارایی و مقررات زیست‌محیطی به این عناصر مبتنی هستند. برند (cheetah) از تولید کنندگان برتر این سنسورها در بازار جهانیست که با برخورداری از گروه تحقیقات قوی توانسته‌است محصول خود را به‌عنوان یکی از مطمئن‌ترین و کاراترین محصولات بازار با قیمتی مناسب عرضه کند. با خرید سنسورهای پارک (cheetah) خواهید توانست امکان تصادف خودروی خود با اشیا و افراد خارج از دید راننده را کاهش داده و پارکی آسان و مطمئن و با امنیتی بالا را تجربه کنید.

اطلاعات عمومی

کمپانی
چیتا
مدل
CH-221
تعداد سنسور
4 سنسور
نوع هشدار
آلارم
میزان تخمین حدفاصله
0.2 تا 2.5 متر
رنگ
مشکی و سفید
ولتاژ مصرفی
12 ولت
شدت جریان برق
20 تا 200 میلی آمپر
قدرت آژیر
80 دسی‌بل
محدوده دمایی سازگار با دستگاه
30- تا 80+ درجه سانتیگراد
زاویه دید
90 درجه

نحوه کار سنسور

این دستگاه دارای حس­گر ماورا، صوت، کنترلر و صفحه نمایش‌گر می­باشد. سنسورهای دنده عقب اولتراسونیک (ما فوق صوت) با استفاده از حس‌گرهای تشخیص فاصله که در سپرهای جلو یا عقب یا هر دوطرف خودرو نصب می شوند، فاصله خودرو را با اجسام نزدیک به آن مشخص می کنند. این حس‌گرها فاصله زمانی بین سیگنال‌های ارسالی از خود را تا زمان بازگشت انعکاس آن اندازه‌گیری کرده و با توجه به سرعت خودرو و فاصله، راننده را به‌صورت صوتی و تصویری از خطرات احتمالی آگاه می‌سازند. این سنسورها معمولاً در سپر پشت خودرو نصب می‌شوند و گاهی اوقات از آن‌ها در سپر جلو نیز استفاده می شود. سنسورهای پشت با قراردادن دنده در حالت دنده عقب فعال می‌شوند و با خارج شدن از آن غیر فعال می گردند. سنسورهای جلو برای جلوگیری از هشدارهای بی‌مورد در مکان‌های شلوغ و با حرکت کند، معمولاً با فشار یک دکمه فعال شده و پس از رسیدن خودرو به سرعتی مشخص غیر فعال می گردند.

 

بهترین مکان نصب سنسور

 سنسورهایی که در اختیار خریداران عزیز قرار میگیرند، نزدیک‌ترین فاصله از چپ و راست خودرو را تشخیص داده و آن را در صفحه نمایش‌گر اعلام می­کنند. همچنین اشیا باید در زاویه 90 درجه محل نصب قرار گرفته باشند، بنابراین مهم است که محل نصب سنسورها در مکانی نباشد که اشیایی اضافی مانند سپر ماشین در درون آن قرار بگیرند. بنابراین سپر خودرو می­تواند از بهترین مکان‌های نصب سنسورها باشد.

خصوصیات و عملکرد سنسور

صفحه نمایش‌گر و هشدار در حالتهای مختلفی که فواصل توسط حس‌گر به آن‌ها اعلام می­‌گردد واکنش‌های مختلفی را نشان می­‌دهند. در فاصله بیش از 2/5 متر که اصطلاحا محوطه امن خوانده می­‌شود نمایش‌گر و هشدار هردو بدون تغییر و صدا هستند. هنگامی که فاصله جسم یا شخص ازخودرو بین 1/6 تا 2.5 متر باشد، هشدار بی‌صدا و نمایش‌گر نزدیک‌­ترین فاصله با جسم  از چپ، راست و یا وسط را نشان می­دهد و رنگ پس‌­زمینه آن به رنگ آبی در می‌­آید. در حالتی‌که فاصه خودرو با جسم بین 1/1 تا 1/5 متر است صدای هشدار به صورت بیب بیب بافاصله است. نمایش‌گر نزدیک­ترین  فاصله با جسم  از چپ، راست و یا وسط  را نشان می­‌دهد و رنگ پس‌­زمینه نمایش‌گر نیز به رنگ آبی+سبز در می­آید. هنگامی که فاصله خودرو تا جسم بین 0/3 تا 1 متر باشد، نمایش‌گر نزدیک‌­ترین فاصله با جسم  از چپ، راست و یا وسط  را نشان داده و پس زمینه نمایشگر آبی+سبز+نارنجی خواهد شد و هشدار صدای بیب بیب پشت سر هم خواهد داشت و درحالتی که فاصله جسم تا خودرو کمتر از 0/3 باشد هشدار صدای بیب ممتد خواهد داشت و پس‌­زمینه نمایش‌گر به رنگ آبی+سبز+نارنجی+قرمز درخواهد آمد.

موارد امنیتی استفاده از سنسورهای خودرو

هنگام نصب و سوارکردن دستگاه، ماشین باید خاموش باشد.
شرایط و موقعیت­های مکانی و زمانی زیر ممکن است در عمل‌کرد دستگاه تاثیرگذار باشد:
باران شدید، راه‌های سنگفرش- ناهموار- شیبدار و تونلی- هوای خیلی گرم، سرد و یا نمناک- پوشانده شدن سنسورها با برف، گل و یخ
هرگز جعبه کنترلر را در نزدیکی منبع خروجی اگزوز خودرو و سیم­های دیگر قرار ندهید.